ПРО НАС

Все почалось 1   жовтня 2014 року, коли в самому центрі Києва у ТРЦ «Глобус»  відкрився  Центр дизайнерського мистецтва – найбільший магазин українських дизайнерів «Fashion Globus Ukraine».  В проект відбирались  найкращі колекції  дизайнерів з усіх областей України, включаючи Крим і Донбас,  символізуючи тим самим єдність країни.  Відбір учасників відбувався за принципом рекомендацій спеціалістів в області моди в усіх регіонах країни. В асортименті магазину:  аксесуари та прикраси, жіночі, чоловічі та дитячі колекції в різних стилях та цінових категоріях. Головне- це популяризація талановитих українських виробників та дизайнерського мистецтва в Україні та  протистояння стереотипам «мода належить обраним».

Ініціатором такого соціально-культурного проекту виступила дизайнер, Віце-президент Конфедерації дизайнерів та стилістів України Голда Віноградська,  яка мріяла та реалізовувала культурно-економічну стратегію розвитку дизайнерського мистецтва в Україні.

​Культурний зміст проекту проявився завдяки тому, що проект зібрав у одній галереї дизайнерів з усіх регіонів країни, з’явилася можливість зібрати та вивчити карту ментальних особливостей одягу. Так відкрився туристичний зміст проекту, який ввійшов у туристичний консорціум як об’єкт, рекомендований для відвідування туристам: придбання колоритних речей і сувенірів, майстер класів по hand made, лекцій по історії костюму за регіонами, проведення під замовлення культурних вечорів з показами та пізнавальними поясненнями по регіонам для туристів іноземними мовами.

​Був реалізован проект «Модельєри для готельерів» разом з мережою готелей Premer Hotels and resorts  створена унікальна лінія сувенірної продукції.

За допомогою проектів культурних обмінів між делегаціями майстрів різних країн  почали налагоджувати зв’язки  народно-культурної дипломатії.  Була створена колекція «Найулюбленіша» або «Екскурсія Україною по подіуму»,  яка  показала Україну через культуру одягу. Ця колеція про 12 регіонів України була продемонстрована в дуже цікавих містах: в пасажирському терміналі аеропорту Бориспіль, в Нью-Йорку в рамках тижня моди SS 2016, на даху багатоповерхового центру в Харкові, в «Садах Перемоги» в Одесі, на кораблі в Дніпрі, на злітному полі серед літаків аеропорту Київ, на сцені багатотисячного фестивалю в Торонто( Канада), на етнофестивалі в Тунісі.

Створення гідного імідж-проекту привертає увагу світового суспільства до величезного культурного потенціалу України через спільні покази в країнах Європи та участь в багатьох соціальних проектах. Від початку своєї діяльності проект одним із пріоритетів мав благодійність: 10% від обороту направлялось на потреби української армії.

 Але самим цікавим в проекті є його еволюційність - по спіралі розширюється коло інтересів: спочатку це була суто співпраця з дизайнерами, далі з виробниками, робота із швейними училищами країни в контексті підготовки кадрів під потреби сучасного ринку роботодавців. Все більше занурюючись в проблематику галузі легкої промисловості відчувається не використання всього потенціалу бізнес-асоціації.   З`явилось бажання створити не формальне,  а дієздатне галузеве об`єднання промисловців, в якій члени будуть отримувати конкретну допомогу - у пошуку нових ринків збуту та нових постачальників сировини/комплектуючих, захист від недобросовісної конкуренції, різноманітні знання для дизайнерів та виробників щодо можливостей розвитку. Україна спроможна не лише відшивати замовлення за давальницькою схемою, а й пропонувати достойні дизайнерські, конструкторські та технологічні рішення.

Саме тому всі ті роздуми і плани, велика кількість прихільників та багатий досвід призвели до реформування проекту:  з національного дизайнерского проекту Fashion Globus Ukraine до Національного галузевого партнерства в легкій промисловості України «FGU».

За  3,5 роки існування в нас з’явилось  парнери в таких країнах як США, Канада, Катар, Індонезія, Німеччина, Великобританія, Туніс, Туреччина, ОАЄ , Польща, Словакія та  Ізраїль . Ми входимо в Раду експортерів та інвесторів при МЗС України, є засновниками та співпрацюємо із кластерами легкої промисловості по регіонам України.

Багато  подій, зустрічей, показів дизайнерів, майстер-класів, лекцій проходило на протязі цього часу на платформі Fashion Gloibus Ukraine.

 

Висловлюємо Вам подяку за довіру нашій організації та реалізацію Ваших дизайнерських та професійно-виробничих талантів!

ПРО НАС

UA

EN